Opony wielosezonowe – niedoceniane rozwiązanie

opony do samochodu

Kupując opony do samochodu większość osób w pierwszej kolejności wybiera dwa komplety, osobne na sezon zimowy i letni. Jednak zwłaszcza do jazdy miejskiej to nie zawsze najlepsze rozwiązanie. Dobrą alternatywą są opony wielosezonowe w rozmiarze R15.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Właściwie dobrane opony to krótsza droga hamowania i większe bezpieczeństwo, dlaczego tak wiele osób uważa, że konieczna jest ich zmiana w zależności od sezonu. Jednak zimą w dużych miastach, gdzie służby drogowe działają sprawnie opony zimowe nie są konieczne. 

Nie oznacza to, że można zostawić samochód na letnich kołach, bo te przy niskich temperaturach stają się zbyt twarde i łatwo w nich o poślizg. Za to bardzo dobrze sprawdzą się opony wielosezonowe R15, które zimą mogą nie poradzić sobie najwyżej z głębokim śniegiem. W zamian za to w każdych innych warunkach będą zapewniać bezpieczeństwo, a ile razy zdarza się kierowcom zaspać z wymianą opin na zimowe.

Oszczędności i ekologia

Wybór opon wielosezonowych R15 to nie tylko duża oszczędność dla portfela, ale także dla środowiska. Wiadomo, że jeden komplet mniej a do tego brak dwóch obowiązkowych wizyt rocznie u wulkanizatora przekłada się na konkretne oszczędności finansowe.

Warto jednak wziąć pod uwagę, że zakup tylko jednego kompletu opon to w przyszłości o jeden komplet mniej do zutylizowania. A to oznacza mniej śmieci dewastujących środowisko. Kupując opony wielosezonowe 15 nie tylko oszczędza się pieniądze i produkuje mniej śmieci. Oszczędza się też czas, który trzeba by było poświęcić na sezonowe wymiany i konserwację opon.