Z jakich materiałów produkuje się pokrowce na fotele samochodowe?

pokrowce samochodowe comfort

Nowoczesne pokrowce na fotele samochodowe, mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej. Materiał ma wpływ nie tylko na cenę pokrowca i jego wytrzymałość, ale również na wiele innych funkcjonalności.

Nietypowe materiały

Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że wielu producentów produkuje pokrowce na fotele samochodowe z winylu. Materiał ten może pochwalić się dobrymi właściwościami wodoodpornymi i dużą trwałością. Do największych zalet należy zaliczyć również to, że są łatwe w utrzymaniu czystości. Kolejnym ciekawym materiałem jest alkantara, czyli syntetyczna odmiana zamszu. Oryginalna alkantara może pochwalić się wysoką odpornością na ścieranie. Pokrowce tego typu można bardzo szybko wyczyścić zwykłą wodą i ściereczką. Ciekawym pomysłem może okazać się również pokrowiec wykonany w całości z futra.

Klasyczne skórzane pokrowce

Jak łatwo się domyśleć największym zainteresowaniem cieszą się oczywiście skórzane modele, które w swojej klasie i w swojej cenie nie mają sobie równych. Pokrowce wykonane z tego materiału doskonale przylegają do fotela, dzięki czemu nie ma ryzyka, że będą samodzielnie przemieszczać się podczas jazdy. Warto wspomnieć również i o tym, że skóra naturalne nie pochłania zapachów i jest odporna na działanie promieni UV, które są zmora wielu kierowców. Pokrowce stworzone z różnego typu materiałów, możesz zakupić w tym miejscu: https://automotohit.pl/Pokrowce-samochodowe-na-fotele.