Opony Nokian WR D3 z mieszanką Canola

nokian wr d3

Nowatorskie technologie fińskiej firmy Nokian, zajmującej się od lat badaniami i produkcją opon, przyczyniają się nie do rozwoju najdroższych modeli opon. Rozwiązania zespołu fińskich naukowców trafiają też do zwykłych modeli, takich jak zimowe opony Nokian WR D3.

Opony z mieszanką Canola

opony zimowe nokian wr d3

Użytkownicy opon Nokian WR D3, chwalą je zazwyczaj za bardzo dobrą przyczepność i komfortową jazdę, nawet w trudnych warunkach pogodowych. Producentowi udało się uzyskać takie parametry głównie z powodu mieszanki, z której wykonane są opony WR D3. Nosi ona nazwę Canola, a dokładniej Cryogenic Canola Compound.
Mieszanka Canola powstała na bazie odpowiednio dobranych proporcji gumy naturalnej, oleju rzepakowego i krzemionki. Mieszanka ta sprawia, że opony dobrze sobie radzą na mokrej nawierzchni, a na dodatek, właśnie dzięki olejowi rzepakowemu, są bardziej odporne na ścieranie, nawet w bardzo niskich temperaturach, które w Finlandii nie są niczym niecodziennym.

Nie tylko bezpieczeństwo

W przypadku opon zimowych bezpieczeństwo jest zdecydowanie najważniejszym i priorytetowym czynnikiem. Jednak dla wielu użytkowników samochodów istotna jest również oszczędność. Wysoka odporność na ścieranie to spory atut, ponieważ przedłuża to żywotność opony. Jednak w przypadku opon Nokian WR D3 to nie jedyna oszczędnościowa opcja.
Dzięki wysokiej zawartości krzemionki, opony WR D3 mają bardzo niskie opory tłoczenia. W praktyce oznacza to, że samochód stawia podczas jazdy mniejszy opór nawierzchni, co przekłada się na niższe zużycie paliwa.