Opony Nexen Winguard Sport – wady i zalety

zimowka nexen winguard sport

Nexen Winguard Sport to najpopularniejsze zimówki koreańskiego producenta. W swojej klasie cenowej wydają się nie do pobicia. Jednak warto przyjrzeć się nie tylko ich zaletom, ale sprawdzić też, jakie mają wady. Dopiero wówczas można podjąć rzeczywiście trafną decyzję, dotycząca ewentualnego zakupu.

Opony Nexen Winguard Sport – zalety

Zalet opon Nexen Winguard Sport jest naprawdę sporo. Oprócz wspomnianej już bardzo przyzwoitej ceny, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość wykonania. Producent ogumienia zadbał o to, żeby opony były zaprojektowane tak, by zachować odpowiednią przyczepność na drodze. Dzięki temu mamy do czynienia z bezpiecznym ogumieniem, które doskonale sprawdza się w przypadku nawet bardzo ciężkich warunków, takich jak gołoledź i marznący śnieg. Taka pogoda zdarza się zimą coraz częściej. Dlatego też coraz częściej powinno się myśleć o takich właśnie oponach.

Opony Nexen Winguard Sport – wady

Opony Nexen Winguard Sport
Kliknij w obrazek i zobacz opinie o oponach Nexen Winguard Sport

W przypadku każdego rodzaju opon zawsze znajdą się malkontenci, którzy znajdą powód, by ponarzekać. Opony Nexen Winguard Sport również taki powód im dają. Okazuje się, że spora liczba użytkowników skarży się, że ich zdaniem opony te kiepsko radzą sobie w głębokim śniegu. Samodzielna odkopanie się, praktycznie nie wchodzi w grę. Auto buksuje w miejscu i trzeba coś podłożyć pod koła, by mogło wyjechać. Nie jest to może aż tak niezwykły brak, ale może trochę osłabić zapał potencjalnych kupców. Zwłaszcza, że warunki zimowe to de facto powód, dla którego wmyślono opony zimowe.