Na co zwrócić uwagę podczas wyboru dywaników do auta?

dywaniki do auta

Dywaniki samochodowe bezpośrednio wpływają na komfort jazdy. Wielu osobom wydaje się, że jest to element, który nie ma większego znaczenia. Na co dzień nie zwracamy na niego uwagi. Trzeba jednak wspomnieć, że niewłaściwie dopasowany produkt utrudni eksploatację pojazdu, a nawet zmniejszy poziom bezpieczeństwa.

Dywaniki wpinane w wykładzinę

Dobrze, jeśli wybrany przez nas dywanik samochodowy można wpiąć w wykładzinę. Jest to szczególnie ważne, jeśli znajduje się on po stronie kierowcy. Ślizgająca się powierzchnia stwarza niebezpieczeństwo podczas jazdy. Może wydłużyć ona czas reakcji na zaistniałe zdarzenie drogowe. Właśnie dlatego tak ważne jest to, aby dywanik znajdował się w stabilnym położeniu. Zwróćmy uwagę, czy producent zapewnia nam tę praktyczną opcję. Oczywiście mocowanie nie może być zbyt skomplikowane, gdyż regularnie wyciągamy dywaniki z pojazdu w celu ich oczyszczenia.

Wymiary dopasowane do auta

Każdy model auta jest inny. Właśnie dlatego unikajmy dywaników uniwersalnych. Pierwszym krokiem jest wymierzenie powierzchni wokół foteli samochodowych. Dzięki temu dowiemy się, jaki rozmiar sprawdzi się najlepiej. Wybór rozmiarów jest na tyle szeroki, że znalezienie czegoś odpowiedniego dla siebie nie powinno stanowić problemu. Nie zapominajmy, że zbyt duże dywaniki nie są wygodne w użytkowaniu, a dodatkowo prezentują się mało estetycznie. Zbyt małe nie ochronią wykładziny samochodu przez wilgocią i brudem.