Usuwanie naklejek z samochodu – na jakie preparaty i akcesoria postawić?

Usuwanie naklejek z samochodu wcale nie jest tak prostym zadaniem, jakby to mogło wydawać się na pierwszy rzut oka. Na szczęście za pomocą odpowiednich preparatów i specjalnych akcesoriów będzie można poradzić sobie nawet z bardzo mocnym klejem.

Na jakie narzędzia postawić?

W pierwszej kolejności warto sięgnąć po gumowy krążek do oczyszczania lakieru samochodowego z resztek taśm i kleju. Oprócz samego krążka przydać może się również porządny adapter do wiertarki albo wkrętarki, który umożliwi błyskawiczne usuwanie naklejek z samochodu. Naklejki i etykiety można potraktować również specjalnym preparatem albo zwykłym smarem. W tym drugim przypadku pamiętać należy o tym, że smar potrzebuje nieco więcej czasu niż specjalistyczny środek.

O czym należy pamiętać przy usuwaniu naklejek?

Profesjonalny preparat do usuwania naklejek przynosi satysfakcjonujące efekty przede wszystkim wtedy, gdy mamy do czynienia z oryginalnym lakierem. Usuwanie naklejek z samochodu jest nieco utrudnione, gdy w grę wchodzi szpachla. Niestety przy słabej jakości preparatach istnieje ryzyko, że naklejki odejdą razem z lakierem. W tym przypadku niezbędna będzie wizyta u doświadczonego lakiernika. Jeżeli nasz lakier był wcześniej szpachlowany, to warto sięgnąć po oryginalny preparat do usuwania naklejek, dzięki któremu będzie można zniwelować ryzyko zerwania lakieru. Warto wspomnieć również i o tym, że po odklejeniu naklejki lakier zachowuje swój oryginalny kolor, dlatego też może przydać się polerowanie karoserii.