Jakie atuty mają opony Nokian Weatherproof?

opona nokian weatherproof

Z roku na rok coraz częściej można zaobserwować, że kierowcy rezygnują z sezonowej wymiany opon i podejmują decyzję o zakupie całorocznego modelu. Bardzo ciekawą propozycję w tym segmencie są opony Nokian Weatherproof. Dlaczego właściciele samochodów powinni zdecydować się na zakup tego typu opon? Jakie są największe atuty opon Nokian Weatherproof?

Gwarancja na opony nokian weatherproof

Warto mieć świadomość, że na opony Nokian Weatherproof kierowcy otrzymują 5 lat gwarancji. Oczywiście okres ten będzie liczony od daty produkcji modelu. Koniecznie trzeba mieć także świadomość, że w przypadku opon tej marki, należy oddać do reklamacji również felgę, na której została ona zamontowana. W przypadku uznania reklamacji producent udzieli właścicielowi samochodu rekompensaty finansowej, która będzie proporcjonalna do stopnia zużycia się opony.

Ocena parametrów opon Nokian Weatherproof

Niezależne testy oceniły najbardziej istotne parametry wielosezonowej opony Nokian Weatherproof na 8,3 punktu na 10 możliwych. Sprawdzane zostały takie kryteria jak: stosunek ceny do jakości czy zachowanie opony na mokrej nawierzchni.

Podsumowanie

Warto mieć świadomość, że opony Nokian Weatherproof należą obecnie do najlepszych opon całorocznych dostępnych na rynku. Modelem powinni zainteresować się przede wszystkim kierowcy, którzy na co dzień mieszkają w miejscu, gdzie występuje klimat umiarkowany. W ten sposób możliwe będzie cieszenie się świetnymi osiągami, a także można zaoszczędzić na sezonowej wymianie opon.