Czym jest wideorejestrator samochodowy?

Rynek gadżetów samochodowych jest niezwykle bogaty. Znaleźć na nim można produkty mniej lub bardziej potrzebne, które mogą wpływać w wielu przypadkach nawet na znaczne podniesienie bezpieczeństwa na drodze, lub też pozwolić zabezpieczyć się na wypadek straty dużej kwoty pieniędzy. Jednym z takich właśnie dodatków jest samochodowy wideorejestrator. Czym konkretnie jest to urządzenie?

Czym jest wideorejestrator?

Wideorejestrator samochodowy to po prostu jedna lub kilka kamer, które stale monitorują przestrzeń wokoło samochodu. Najczęściej w przypadku jednej kamery montuje się ją po prostu w przedniej szybie, tuż pod lusterkiem wstecznym, tak aby mogła obejmować całą przestrzeń przed samochodem. W przypadku bardziej zaawansowanych modeli można posiadać również kamerę w tylnej szybie lub też nawet zamontowaną w okolicach podłogi samochodu.

Dlaczego warto go mieć?

Dlaczego jednak warto tak mocno monitorować samochód i to, co się w jego najbliższej okolicy dzieje? Przede wszystkim z powodu często niejasnych sytuacji drogowych, które są w stanie przynieść naprawdę wiele kosztów. Dobrym tego przykładem może być np. niewielka stłuczka, w przypadku której osoba, która ją spowodowała, nie przyznaje się do winy. Oznaczać to będzie wiele straconego czasu na batalię sądowe, a także poniesione z tego tytułu koszta. W przypadku jednak gdy w szybie będzie znajdował się wideorejestrator samochodowy, cała sytuacja zostanie w momencie zdarzenia nagrana, co jednoznacznie będzie wskazywało, kto jest w niej winny, a kto jedynie otarią. Powoduje, to, że winna osoba nie będzie mogła uniknąć konsekwencji.