Pulsar Plus – idealna stacja ładowania?

Pulsar Plus - idealna stacja ładowania?

Bez wątpienia kupno pojazdu wiąże się z wieloma dodatkowymi wydatkami. Jednym z nich jest nabycie profesjonalnej ładowarki AC, która pozwala na przyspieszenie czasu ładowania nawet o kilkaset procent. Co warto wiedzieć na temat tego rodzaju ładowarek? Czym różnią się one od zwykłych gniazdek elektrycznych? Odpowiedzi poniżej!

Nowoczesna stacja AC

Sam proces ładowania pojazdu elektrycznego jest wyjątkowo prosty. W znakomitej większości przypadków wystarczy podłączenie dostarczonego przez producenta kabla do gniazdka elektrycznego i przyłączenie do niego samochodu. Rozwiązanie to pomimo swojej prostoty ma wiele ograniczeń. Przede wszystkim wiąże się z koniecznością bezpośredniego korzystania z domowej sieci elektrycznej, co może skutkować jej przeciążeniem.

Dodatkowym i nie mniej istotnym problemem związanym z ładowaniem pojazdu w ten sposób jest niska efektywność. Każda osoba, która chciałaby ładować pojazd, przy wykorzystaniu zwykłego gniazdka elektrycznego musi się liczyć, że w zależności od pojemności akumulatora może to zajmować od kilkunastu do kilkudziesięciu godzin. Nieporównywalnie efektywniejszym rozwiązaniem jest skorzystanie z nowoczesnej ładowarki AC. Nie tylko chroni sieć, ale także przyśpiesza ładowanie. Czy istnieje jakaś alternatywa?

Właściciel auta może ładować akumulator także przy wykorzystaniu nowoczesnej stacji ładowania AC. Nie można jednak zapominać, że stacja DC korzysta bezpośrednio z prądu stałego. Z tej przyczyny nie ma możliwości instalacji tego rodzaju stacji w domu.

Stacja ładowania Pulsar Plus

Wybierając stacje ładowania, zawsze warto postawić na renomowanych producentów. Tylko w takiej sytuacji można liczyć zarówno na otrzymanie wysokiej jakości produktu, jak i na profesjonalną obsługę i wsparcie. Bez wątpienia jeden z modeli wartym rozważenia w każdym domu jednorodzinnym jest Pulsar plus stacja ładowania AC, która spełni oczekiwania niemalże każdego właściciela pojazdu elektrycznego. Wiąże się to przede wszystkim z wielofunkcyjnością tego nowoczesnego urządzenia. Co warto wiedzieć na jego temat?

Stacja ładowania Pulsar Plus

Przede wszystkim urządzenie to wyróżnia się wyjątkowo dużym poziomem mocy, jak na ładowarkę AC. W zależności od oczekiwań i modelu samochodu wybrać można ładowarkę o mocy 7,4 kW, 11 kW, a nawet o mocy 22 kW. Tak duża rozbieżność mocy sprawia, że niezależnie od modelu posiadanego auta elektrycznego omawiana ładowarka będzie w stanie ekspresowo naładować akumulator. Dodatkową zaletą tego urządzenia jest łączność Wi-Fi, dedykowana aplikacja, czy też przejrzysty dotykowy interfejs.