Opony zimowe Michelin – gdzie kupić i jakie są ich osiągi

opona

Każdy kojarzy chyba firmę Michelin. Charakterystyczny ludzik z opon jest rozpoznawalny w całej Europie. Opony zimowe Michelin dostarczane przez tą firmę są częstym wyborem wśród kierowców, którzy szukają produktów lepszej jakości i nie straszna im wyższa cena niż u niektórych konkurentów. Świadczą o tym zresztą opinie użytkowników tego ogumienia. Jakimi parametrami charakteryzują się opony zimowe Michelin? Gdzie je kupić i w jakich są cenach?

Parametry opon zimowych Michelin

opona

Każda opona jest charakteryzowana przez zestaw trzech parametrów, które można odczytać z etykiety produktu. Są to: opory toczenia (inaczej zwane wydajnością energetyczną), generowany hałas przez ogumienie i droga hamowania na mokrej nawierzchni (nazywana przyczepnością na mokrej nawierzchni). Nie sposób jednoznacznie określić klasy opon zimowych Michelin dla każdej z tych kategorii, gdyż różni się ona w zależności od rozmiarów ogumienia i modelu produktu. Można jednak podać oceny, jakie uzyskuje większość modeli ogumienia tej marki. Opony zimowe Michelin (zobacz tutaj) charakteryzują się niezłą przyczepnością, a co za tym idzie krótką drogą hamowania (klasa B lub C), średnią wydajnością paliwową (klasa C lub D) i średnim poziomem generowanego hałasu (69-70 dB).

Gdzie zakupić opony zimowe Michelin?

Mimo iż zakup ogumienia często jest wciąż dokonywany w tradycyjny sposób, to we współczesnym świecie opony zimowe Michelin najprościej jest kupić przy pomocy internetu. Wyspecjalizowane w sprzedaży ogumienia sklepy internetowe posiadają bogatą ofertę produktów w najróżniejszych rozmiarach. Ceny opon zimowych Michelin są zależne od ich ocen w uprzednio opisanych kategoriach. Każdy kierowca znajdzie więc model ogumienia, który będzie pasował zarówno pod względem osiągów, kosztów, jak i dopasowania do samochodu.