Co warto wiedzieć o oponach Nokian WR D4 205/55r16 91t?

nokian wr d4 205 55r16 91h

Opony Nokian WR D4 205/55r16 91t z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Kiedy powinno się dokonać zakupu tego modelu, a także jakie wyniki uzyskały opony w testach unijnych?

Kiedy zdecydowanie najlepiej zdecydować się na opony Nokian WR D4 205/55r16 91t?

Oczywiście decyzja powinna być uzależniona od warunków pogodowych. Omawiany model opon rekomenduje się kupić jeszcze przed rozpoczęciem się sezonu zimowego albo bezpośrednio po okresie ogromnego popytu na ogumienie na zimę. Warto mieć także świadomość, że jest jeden moment kiedy warto zdecydować się na zakup zimowych opon już w szczycie sezonu. Musi być jednak wtedy sytuacja, gdzie podaż będzie wyższa od popytu. Na rynku będzie wtedy więcej opon w porównaniu do osób zainteresowanych. W konsekwencji można spodziewać się niższych cen.

Etykieta UE

Warto przede wszystkim wiedzieć, że ocena C w skali A-G będzie oznaczała bardzo dobry wynik jeżeli chodzi o opór toczenia. W konsekwencji przełoży się to nie tylko na powolne ścieranie się bieżnika, ale również bardzo wysokie osiągi. Omawiany model opon charakteryzuje się także stosunkowo niskimi kosztami eksploatacyjnymi. Godnym uznania jest fakt, że opony zimowe Nokian WR D4 205/55r16 91t otrzymały ocenę A za hamowanie na mokrej nawierzchni. Trzeba wiedzieć, ze była ona zawsze rezerwowana tylko i wyłącznie dla letniego ogumienia. Jeżeli chodzi o hałas zewnętrzny (69 db) model uzyskał ocenę 1. Koniecznie należy podkreślić, że jest to najlepsza ocena jaką można otrzymać za poziom emitowanego hałasu.