Czy warto pojeździć sportowym autem po torze wyścigowym?

Choć do tej pory wypożyczenie samochodu oznaczało wejście w posiadanie na kilka dni lub godzin zwykłego, prostego i oczywiście niezbyt szybkiego auta, to jednak ostatnimi czasy usługi wypożyczeń samochodów zostały bardzo mocno rozszerzone. Oprócz zwykłych aut służących do jazdy po mieście, wypożyczalnie, które znajdują się np. na torze wyścigowym w Krakowie, dały możliwość wynajęcia o wiele mocniejszych, sportowych samochodów, takich jak np. kilka modeli Ferrari. Czy faktycznie warto skusić się na taką usługę?

Co się otrzymuje?

Gdy wybiera się ktoś na tor wyścigowy w Krakowie aby zrealizować zakup przejażdżki samochodem sportowym: https://go-racing.pl/162-tor-krakow, otrzymuje się przede wszystkim bardzo ciekawe i intensywne doznania. Jazda takim autem w warunkach torowych, czyli w takich, w których nie obwiązują ograniczenia prędkości, dostarcza o wiele więcej adrenaliny niż prowadzenie nawet najszybszego cywilnego samochodu.

Co więcej, zanim usiądzie się za kierownicą takiego pojazdu, przechodzi się pełne szkolenie z obsługi danego pojazdu, oraz oczywiście z zasad, które obowiązują na torze.

Czy warto?

Powstaje jednak zasadnicze pytanie, czy taka przyjemność jest warta wydania na nią dosyć dużej w końcu sumy pieniędzy? Warto pamiętać też o tym, że liczba okrążeń po torze jest ograniczona i nie można jeździć takim samochodem do woli.

Choć jest to dla wielu trudny orzech do zgryzienia, to jednak odpowiedź jest tylko jedna. Zdecydowanie warto się zdecydować na takie doświadczenie, ponieważ jest ono zupełnie nieporównywalne z niczym innym. I wcale nie trzeba być wielkim fanem motoryzacji, aby się o tym przekonać.