Jakie opony letnie?

W autach można montować trzy rodzaje opon – letnie, zimowe oraz całoroczne. Opony letnie oraz zimowe pozwalają na pełne dostosowanie pojazdu do warunków atmosferycznych panujących na zewnątrz, natomiast opony całoroczne stanowią kompromis między tymi dwoma rodzajami opon i mogą być z powodzeniem stosowane w pojazdach, które są eksploatowane rzadko.

Jak wybrać opony letnie?

Opony letnie Dunlop oraz innych firm dostępnych na rynku są przeznaczone do użytkowania w momencie gdy temperatura na zewnątrz zaczyna przekraczać 7 stopni Celsjusza. Poniżej tej temperatury stosuje się opony zimowe.

Przed wyborem opon, należy zorientować się jakie wymiary należy kupić i następnie zakupić odpowiednie opony. Warto pamiętać, że opony letnie i zimowe to wydatek na co najmniej kilka sezonów, dlatego nie warto kupować tanich opon wykonanych z niskiej jakości mieszanki, bowiem szybciej ulegną one zużyciu i w ostatecznym rozrachunku zwiększą koszty.

Decydując się na zakup opon, warto przeanalizować dostępne opcje zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych, a następnie dokonać najlepszego możliwego wyboru w granicach budżetu.

Opony letnie Dunlop i innych firm – na jak długo?

Opony zasadniczo wystarczają na kilka sezonów, choć dokładna długość ich eksploatacji zależy od tego, jak dużo są używane. Jeśli auto jest użytkowane często, bieżnik szybciej się ściera, a opony wymagają wymiany.

Również ekstremalnie wysokie temperatury na zewnątrz mogą prowadzić do nieznacznie szybszego zużywania się opon.