Masz Volvo- to o nie dbaj!

Miłośnicy Volvo cenią tę markę za bezawaryjność, trwałość i bezpieczeństwo. Jednak zakup samochodu o dobrej renomie nie gwarantuje jeszcze niskich kosztów napraw. Bez odpowiedniej dbałości o auto, nawet najlepsze w pewnym momencie zacznie się psuć.

Dobry mechanik to podstawa

Nie każdy musi znać się na mechanice samochodu. Dlatego bardzo ważne jest, by mieć zaufanego mechanika, który nie tylko naprawi auto w przypadku usterki, ale przede wszystkim przypomni o konieczności wymiany elementów, które w aucie się zużywają.

Gdy w internecie szukamy mechanika np. dla Volvo S60 Olsztyn okazuje się mieć długą listę serwisów. Jednak wiele z nich, albo ma bardzo wygórowane ceny, albo nie ma zbyt dobrych opinii. Dlatego dobrego mechanika lepiej poszukać pytając wśród znajomych. Można też zapytać na forum motoryzacyjnym, wpisując hasło „dobry mechanik Volvo S60 Olsztyn”.

Pamiętaj o regularnych wizytach

Nawet dobry mechanik może nie przewidzieć, że Twój przebieg woła już o wymianę oleju. Dlatego warto pojawić się w serwisie przynajmniej raz do roku, ale tylko jeśli Twoje przebiegi są niewielkie. Miłośnicy aut mówią jednak, że olej powinno się wymieniać przynajmniej raz na 15 tysięcy, i to jest dobry moment by mechanik przejrzał też poziom zużycia innych części eksploatacyjnych.