Smar silikony – różne jego formy

silikon_w_sprayu_motip_500ml_090107

Smar silikonowy jest niezwykle potrzebny w zakładach pracy, jak i w naszych gospodarstwach. Ułatwia pracę i funkcjonowanie urządzeniom, które tak szybko się nie psują. Dzięki regularnemu stosowaniu smaru silikonowego wiele sprzętów chodzi ciszej i sprawniej przez dłuższy czas. Jak się okazuje, smar silikonowy może występować pod różnymi postaciami. Jakie są najbardziej popularne? Odpowiedź poniżej.

Smar silikonowy w sprayu

Smar silikonowy w aerozolu (zobacz taki) to jeden z obecnie najbardziej popularnych produktów na rynku, który chętnie stosują klienci w każdej branży. Smar silikonowy w sprayu szybko i łatwo nanieść na konkretne powierzchnie – nawet te najmniejsze, przez co zapewnia jeszcze lepsze ich działanie i lepszą ochronę. Dużym plusem takiego opakowania jest także fakt, iż użytkownik jego nie brudzi się smarem, jak to do tej pory często bywało.

Smar w postaci pasty

Smar w postaci pasty był również bardzo popularny jeszcze kilka lat temu. Jednak użycie pasty nie zawsze jest łatwe i precyzyjne. Również z przechowywaniem takich otwartych past były problemy, gdyż pasty często zasychały i nie nadawały się do ich ponownego użycia. Również z mniejszymi elementami były problemy. Nałożenie pasty do miejsc trudno dostępnych wydawałoby się wręcz niemożliwe. Co ważne, pasty też nie do wszystkiego się nadawały. Mimo iż producenci ich zapewniali o odporności na wysokie temperatury, to bardzo uważnie trzeba było podchodzić do tego, gdzie go się stosuje. Smary silikonowe w postaci pasty nie są więc tak uniwersalne jak spraye.