Powłoka ceramiczna jako ochrona lakieru

powłoka ceramiczna membranowa

Miłośnicy aut starają się robić wszystko, aby utrzymać ich ukochane maszyny w jak najlepszym stanie. Niekiedy jednak, wraz z wiekiem samochodu, garażowanie, częste mycie czy woskowanie nie wystarcza, aby utrzymać zadowalający nas efekt. Na ratunek przychodzi tak zwana powłoka ceramiczna.

Co to takiego?

Jest to preparat, który ma na celu ochronę lakieru przed niekorzystnymi uszkodzeniami. Jej grubość po nałożeniu stanowi tak cienką warstwę, że jest ona wręcz niemożliwa do wykrycia za pomocą miernika lakieru. Zatem nie musimy obawiać się reakcji klienta, jeśli zdecydujemy się na sprzedaż auta. Trwałe zabezpieczenie lakieru powoduje, że wierzchnia warstwa karoserii staje się uszczelniona, co hamuje skutki wilgoci i deszczu, które w późniejszym czasie prowadzą do korozji.

Jak dbać o powłokę ?

Aby powłoka ceramiczna odpowiednio spełniała swoją rolę, należy pamiętać o właściwym myciu samochodu. Wskazane jest unikanie myjni automatycznych, wyposażonych w szczotkowanie. Mogą one z biegiem czasu zetrzeć ochronną warstwę na lakierze. Plusem powłoki jest to,że dzięki niej wszelkie zanieczyszczenia usuwają się łatwiej, zatem dobrym rozwiązaniem będzie korzystanie z myjni ręcznych bądź bezdotykowych. Ważne jest również zaprzestanie stosowania mocnej chemii na powierzchni lakieru.
Aby powłoka spełniała swoje zadanie ważna jest jej odpowiednia konserwacja. Jest to zabieg, który wymaga odrobinę nakładu finansowego jak i czasu, jednak jej efekty w każdym przypadku przynoszą zadowalający rezultat.