Serwis i naprawa Land Rover

Po II wojnie światowej, Rover, brytyjski konstruktor drogich i luksusowych aut, na wyraźne życzenie rządu, mocniej zainwestował w klasę średnią i auta seryjne i stworzył na podstawie amerykańskiego Jeepa prototyp samochodu przeznaczonego do jazdy po wsi. Te niezwykle wytrzymałe auta, które gwarantują przyjemną jazdę po bezdrożach, wybojach i dziurach cieszą się dużym zainteresowaniem i można spotkać je często w miastach i na ich przedmieściach.

Jak dbać o terenowe auto?


Choć możliwości terenowe Land Rovera są bardzo duże, nie oznacza to, że samochód jest niezniszczalny. Jak o każde auto offroad należy o nie dbać, bowiem jazda w trudnych warunkach naraża je na na różnego rodzaju uszkodzenia i wyeksploatowanie. Na co przede wszystkim zwrócić uwagę? Na regularny serwis (najlepiej w autoryzowanym salonie np. Serwis Land Rover) i odpowiednie przygotowanie do trasy.

Serwis i naprawa Land Rover


Wśród wielbicieli samochodów terenowych krąży powiedzenie „Auto terenowe jest tak niezniszczalne jak bardzo właścicielowi na nim zależy”. Jeśli więc pojazd terenowy ma służyć przez wiele lat, ciągle w bardzo dobrej kondycji, powinien być naprawiany, chroniony, konserwowany.

Wymiana olejów, filtrów, kontrola układu napędowego, zawieszenia, likwidacja wycieków płynów, sprawdzenie skrzyni biegów, stanu karoserii (otarcia i wgniecenia ułatwiają korozję blachy), stanu opon nie powinna się odbywać tylko przy okazji awarii. Ten, kto lubi to brytyjskie auto, lubi sprawdzać jego możliwości poza miastem, musi dbać o auto częściej.

Ofertę znajdą państwo na https://nordauto.landrover.pl/serwis