Jakie parametry prostownika samochodowego są istotne?

Akumulatory mogą się rozładować w nawet najbardziej nowoczesnych, drogich i niezawodnych modelach. Nie ma w tym nic dziwnego, wszak tak jak trudno sobie wyobrazić technologię zabezpieczającą możliwość jazdy po spaleniu całej benzyny w baku, tak samo akumulator może się rozładować choćby z powodu naszej nieuwagi, a żadne auto bez prądu nie pojedzie.

Jak uruchomić auto z całkowicie rozładowanym akumulatorem?

W takiej sytuacji prostownik samochodowy z rozruchem [Zamu] pozwoli na szybkie i bezpieczne uruchomienie silnika. Ładowanie akumulatora auta może jednak być niebezpieczne, gdy zostanie przeprowadzone błędnie lub nieostrożnie. Dlatego dobrze jest używać prostownika, którego systemy elektroniczne posiadają zabezpieczenia na wypadek wystąpienia sytuacji awaryjnej.

Cechy dobrego prostownika

1. Posiada amperomierz / woltomierz. Dzięki temu łatwa jest weryfikacja stanu akumulatora oraz poprawność przebiegu procesu ładowania.
2. Wartość prądu szczytowego odpowiada 1/10 pojemności akumulatora. Nieodpowiednia wartość może wydłużyć proces.
3. Posiada funkcję stabilizacji natężenia i napięcia prądu ładowania.
4. Ma możliwość automatycznej weryfikacji procesu ładowania: pozwala to na dopasowanie napięcia do fazy ładowania oraz ładowanie całkowicie rozładowanych akumulatorów a także zwiększa bezpieczeństwo dzięki automatycznemu przerwaniu procesu w przypadku przerwania obwodu.

W całkowicie skrajnych sytuacjach dobrze się sprawdzi prostownik samochodowy z rozruchem, który pozwala na szybkie uruchomienie auta. To urządzenie szczególnie przyda się w firmach czy w gospodarstwach rolniczych.